7milowy wdraża SAP w 4 tygodnie
2012-12-14

7milowy wdraża SAP w 4 tygodnie

Normfest Polska, dystrybutor środków chemicznych i kosmetycznych dla firm motoryzacyjnych, wdraża system SAP. Dostawcą licencji i usług konsultingowych jest spółka 7milowy, specjalizująca się w projektach SAP na rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Projekt zostanie zrealizowany w rekordowym tempie czterech tygodni.

W ramach projektu 7milowy uruchomi system SAP Business All-in-One (SPRINT ERP) w obszarze finansowym, przeprowadzi migrację danych, zapewni szkolenia SAP dla pracowników, a także wesprze ich w okresie powdrożeniowym. SAP zostanie zintegrowany z rozwiązaniem Microsoft Dynamics, który jest wykorzystywany w Normfest m.in. do wsparcia sprzedaży. 7milowy zbuduje interfejsy pozwalające m.in. na wymianę informacji o danych podstawowych klientów, danych sprzedażowych oraz danych bankowych.

„Decyzja o wdrożeniu systemu SAP w finansach zapadła w ostatnich tygodniach. Harmonogram prac był bardzo napięty, bo priorytetem projektu było rozpoczęcie roku finansowego 2013 w nowym systemie. Dlatego poszukiwaliśmy partnera z doświadczeniem w realizacji szybkich projektów SAP - stąd wybór firmy 7milowy” – mówi Marcin Szyszka, Dyrektor Finansowy w Normfest. „Oceniliśmy, że SPRINT ERP – rozwiązanie SAP Business All-in-One oferowane przez 7milowego jest bardzo dobrze dopasowane do naszych potrzeb. Dzięki wykorzystaniu SPRINT projekt zostanie zrealizowany w zakładanym terminie, a inwestycja w system będzie mniejsza niż początkowo szacowaliśmy.”

Oprócz prac wdrożeniowych i integracyjnych, 7milowy dostarczy również licencje i będzie świadczyć usługi serwisowe SAP Enterprise Support.

Normfest zdecydował się na utrzymanie systemu w modelu outsourcingu. Hosting i administrację SAP zapewni Centrum Outsourcingowe Grupy BCC, do której należy 7milowy. 

Normfest Polska zajmuje się zaopatrzeniem przedsiębiorstw motoryzacyjnych w chemię warsztatową (kosmetyki, pianki do szyb, pasty do mycia rąk, odtłuszczacze) oraz produkty z zakresu elektryki samochodowej. Więcej informacji na: www.normfest.pl


powrót do listy aktualności