7milowy wdraża SAP w branży zabezpieczeń przeciwpożarowych
2009-06-15

7milowy wdraża SAP w branży zabezpieczeń przeciwpożarowych

7milowy z Grupy BCC, dostawca systemów SAP dla firm średniej wielkości, rozpoczął wdrożenie SAP w firmie Minimax Polska, specjalizującej się w projektowaniu, doradztwie i wykonawstwie kompleksowych systemów gaśniczych dla firm przemysłowych, centrów logistycznych, a także w hotelach, biurowcach i obiektach użyteczności publicznej.

Głównym celem wdrożenia SAP w polskim oddziale Minimax jest zwiększenie efektywności działania firmy, m.in. dzięki lepszej kontroli finansowej realizowanych przedsięwzięć.

„System SAP zastąpi kilka innych rozwiązań funkcjonujących w Minimax. Jesteśmy przekonani, że informacje zarządcze pozyskane z jednego, zintegrowanego systemu będą dostępne nie tylko znacznie szybciej, ale również ich jakość nie będzie budziła żadnych zastrzeżeń. Z punktu widzenia naszej działalności, polegającej na realizacji złożonych projektów, ma to kluczowe znaczenie” – mówi Anna Kliczkowska, Dyrektor Finansowy i Kierownik Projektu wdrożenia SAP po stronie Minimax Polska.

Kontrakt z 7milowym obejmuje dostawę licencji oraz wdrożenie SAP w zakresie finansów (FI), kontrolingu (CO), gospodarki materiałowej (MM), sprzedaży i dystrybucji (SD) oraz kadr i płac (HR). Rozpoczęcie korzystania z nowego systemu SAP jest zaplanowane na październik br.

Minimax Polska będzie pracować na systemie SAP w modelu outsourcingu, korzystając z mocy obliczeniowej serwerów umieszczonych w centrum przetwarzania danych BCC, a specjaliści BCC zajmą się administracją systemu. Minimax jest kolejnym klientem 7milowego, który wykorzysta model outsourcingu w utrzymaniu systemu SAP.

Minimax Polska Sp. z o.o. działa w Polsce od 1997 r. jako niezależne przedsiębiorstwo grupy Minimax, która jest jednym z największych i najstarszych przedsiębiorstw zajmujących się wszechstronną i kompleksową ochroną przeciwpożarową na świecie. Polski oddział grupy specjalizuje się w realizacji złożonych projektów dla różnych dziedzin przemysłu. Więcej na: www.minimax.pl.

Foto: Minimax


powrót do listy aktualności