7milowy wdraża SAP w firmie transportowo-spedycyjnej
2013-03-19

7milowy wdraża SAP w firmie transportowo-spedycyjnej

Firma Adampol SA, specjalizująca się w międzynarodowym i krajowym transporcie samochodów osobowych, dostawczych i półciężarowych, wybrała 7milowego do przeprowadzenia kompleksowego wdrożenia systemu SAP.

Wdrożenie systemu SAP Business All-in-One (SPRINT) obejmie finanse (SAP FI) i kontroling (SAP CO), gospodarkę materiałową (SAP MM) oraz sprzedaż i dystrybucję (SAP SD). W ramach systemu zostaną także uruchomione funkcje SAP w obszarach kadr i płac (HR).

SAP zostanie zintegrowany z branżowymi systemami transportowymi i spedycyjnymi, z których korzysta Adampol, w tym z autorskim oprogramowaniem TLS. W tym celu 7milowy zbuduje interfejsy pozwalające na wymianę informacji związanych z tworzonymi w TLS zleceniami transportowymi, zleceniami demontażu samochodów (dodatkowa usługa świadczona przez Adampol), jak również wspierającymi pracę serwisu naprawczego oraz procesy likwidacji szkód komunikacyjnych.

Jak podkreśla Kamil Mazurkiewicz, Dyrektor Finansowy Adampol SA: „By sprawnie zarządzać bazą pojazdów i procesami logistycznymi oraz skracać czas realizacji usług, a równocześnie optymalizować koszty, wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania IT: od poziomu pojedynczego samochodu, wyposażonego w system monitorowania satelitarnego GPS, po zaawansowane narzędzia do planowania tras, optymalizacji załadunku i transportu. System SAP połączy wszystkie te aplikacje w jedną całość, pełniąc rolę nadrzędnej platformy zarządczej i analitycznej w firmie”.  

SAP SPRINT to oferowany przez 7milowego system SAP z zamodelowanymi procesami biznesowymi. „W usługach transportowo-spedycyjnych liczy się czas dotarcia z punktu A do punktu B. Wybraliśmy rozwiązanie SPRINT, bo podobnie jak nasi klienci chcemy szybko dotrzeć do celu, którym jest pełne wykorzystanie możliwości systemu SAP” – dodaje Kamil Mazurkiewicz.

Oprócz prac wdrożeniowych i integracyjnych, 7milowy dostarczy również licencje i będzie świadczyć usługi serwisowe SAP Enterprise Support.

Z funkcjonalności SAP SPRINT będzie korzystać blisko 60 pracowników Adampolu.

Prace projektowe rozpoczęły się w styczniu, start systemu jest zaplanowany na 1 października br.

Adampol SA zajmuje się krajowym i międzynarodowym transportem samochodów osobowych, dostawczych i półciężarowych. Posiada kilkaset własnych autotransporterów oraz współpracuje z około 400 sprawdzonymi podwykonawcami. Dysponuje też dwoma nowoczesnymi terminalami samochodowymi. Więcej informacji na: www.adampolsa.com.pl
 


powrót do listy aktualności