7milowy wdraża SAP w perfumach
2007-09-06

7milowy wdraża SAP w perfumach

Firma 7milowy od połowy sierpnia br. rozpoczęła wdrażanie systemu SAP w firmie La Rive Sp. J., specjalizującej się w produkcji i dystrybucji wód perfumowanych i toaletowych. Celem przedsięwzięcia jest wzrost efektywności firmy poprzez zwiększenie obrotów i redukcję kosztów stałych przedsiębiorstwa.

Wdrożenie systemu SAP w firmie La Rive obejmuje takie obszary funkcjonalne jak: finanse, środki trwałe, zarządzanie płynnością na poziomie podstawowej funkcjonalności, kontroling, zakupy i magazyn, produkcję oraz sprzedaż. Rozpoczęcie pracy w nowym systemie przewidziane jest w trzecim kwartale 2008 r.

- „Wdrażając system SAP liczymy na wymierną poprawę efektywności, zwłaszcza w obszarze logistyki, zakupów i dystrybucji. Celem, który chcemy zrealizować poprzez wdrożenie, jest zwiększenie obrotów firmy o około 30% oraz zmniejszenie kapitału obrotowego o minimum 15%. Mamy świadomość, że aby zaistnieć na rynkach zagranicznych konieczne jest przemodelowanie dotychczasowej działalności i jej usystematyzowanie zgodnie ze światowymi standardami.” – powiedział Mariusz Szymula, Prezes firmy La Rive.

Dzięki wdrożeniu systemu SAP firma La Rive Sp. J. udoskonali swoją działalność na rynku polskim, w Europie i Azji oraz w krajach arabskich, które są dla niej obiecującym wyzwaniem. Plany ekspansji na rynki zagraniczne wymagają od firmy dostosowania się do wyznaczanych przez nie standardów. Poza sprawną organizacją firmy niezbędne staje się wsparcie ze strony systemu informatycznego, który umożliwi nie tylko ewidencję księgową, ale przede wszystkim pozwoli na pełną kontrolę procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, sprosta jego ekspansji i będzie się rozwijał wraz z nim wyznaczając nowe trendy nieustannej poprawy wydajności.

La Rive to po firmie Dramers drugi klient 7milowego działający w branży kosmetycznej, który zdecydował się na wdrożenie systemu SAP. Wdrożenie w firmie Dramers, specjalizującej się w produkcji aerozoli, usprawniło funkcjonowanie firmy od etapu zakupu surowców, produkcję i magazyn, po sprzedaż i wysyłkę towaru. Oprócz branży kosmetycznej, 7milowy posiada doświadczenie przy realizacji projektów wdrożeniowych w takich branżach jak: przemysłowa, spożywcza, tekstylna i usługowa. Z rozwiązań wspomagających zarządzanie oferowanych przez firmę 7milowy z powodzeniem korzysta ponad 20 firm.

LA RIVE sp. j. jest producentem i dystrybutorem alternatywnych wód perfumowanych i toaletowych. Firma posiada wieloletnie doświadczenie oparte na francuskiej tradycji. Zasięg działania La Rive obejmuje Polskę, kraje Europy Środkowej i Wschodniej oraz Bliski Wschód poprzez rozwiniętą sieć dystrybucji. Obecnie rozpoczęła się dalsza ekspansja produktów La Rive do krajów arabskich. Więcej informacji: www.larive.pl


Foto: La Rive sp. j.


powrót do listy aktualności