7milowy wdraża SPRINT w Agrifirm
2006-06-13

7milowy wdraża SPRINT w Agrifirm

SPRINT Spożywczy, rozwiązanie SAP dla branży spożywczej jest wdrażany w spółce Agrifirm. Tym samym po raz pierwszy w Polsce system SAP zostanie wykorzystany w sektorze paszowym.

Wdrożenie systemu SAP z zastosowaniem prekonfigurowanego rozwiązania SPRINT, obejmuje kluczowe obszary działalności przedsiębiorstwa tj. finanse i kontroling, gospodarkę materiałową, planowania produkcji, a także sprzedaż i dystrybucję.

Otto van der Linden, Prezes Zarządu Agrifirm powiedział: – „Wybraliśmy SAP ponieważ poszukiwaliśmy rozwiązania nowoczesnego, a zarazem stabilnego, które będzie się rozwijało wraz z naszymi potrzebami i będzie służyło nam wsparciem na wszystkich płaszczyznach naszej codziennej działalności. Sądzimy, że SPRINT spełni nasze oczekiwania, a metodologia jego wdrożenia jak i nasze zaangażowanie, pozwolą nam już wkrótce cieszyć się owocami naszej pracy.”

Wdrażany w Agrifirm SPRINT Spożywczy stanowi rozwiązanie dedykowane dla firm produkcyjnych i handlowych z sektora spożywczego. Zawiera sprawdzone wzorce biznesowe pochodzące z praktyki wdrożeń systemu SAP i właściwe tylko dla sektora spożywczego rozwiązania branżowe takie jak np. zarządzanie partiami, zarządzanie terminami ważności, kontrola jakości ze standardem HACCP i szereg innych. SPRINT Spożywczy opracowany został na bazie doświadczeń grupy BCC we wdrożeniach SAP u liderów rynku spożywczego. Klientami grupy BCC są m.in. Grupa Żywiec, Ferrero, Nordzucker, Pfeifer & Langen. Z rozwiązania SPRINT korzystają obecnie: Elite Cafe, Mokate, Fabryka Cukiernicza Kopernik i spółka giełdowa Elstar Oils SA.

Agrifirm skorzysta z oferty pełnego outsourcingu systemu SAP. Dostawcą usługi hostingu SAP będzie firma BCC. Dzięki możliwości dzierżawy mocy obliczeniowej serwerów w centrum outsourcingowym BCC, Agrifirm nie będzie musiało inwestować w platformę sprzętową pod system SAP.

Agrifirm Polska Sp. z o.o. należy do Agrifirm Group z siedzibą w Holandii - jednego z liderów w branży produkcji żywności dla zwierząt hodowlanych w Europie. Agrifirm działa w Polsce od ponad 10 lat. Spółka specjalizuje się w produkcji mieszanek paszowych dla drobiu i trzody. Oferuje także szeroką gamę koncentratów paszowych dla wszystkich grup zwierząt hodowlanych. Szczególnie wysoki nacisk firma kładzie na jakość swoich wyrobów, które muszą spełniać rygorystyczne normy kontroli jakości. Spółka posiada wdrożony Zintegrowany System Zarządzania Jakością oraz system HACCP. W I kwartale br. spółka uruchomiła nowoczesną linię produkcyjną, zwiększając możliwości produkcyjne i wychodząc naprzeciw nowym oczekiwaniom klientów. Więcej informacji: www.agrifirm.pl 

 

Foto: Cehave Pasze sp. z o.o.


powrót do listy aktualności