7milowy wdrożył narzędzia analityczne SAP BI w ROTR
2012-06-11

7milowy wdrożył narzędzia analityczne SAP BI w ROTR

ROTR Spółdzielnia Mleczarska z Rypina pracuje na rozwiązaniach SAP z obszaru Business Intelligence. Partnerem wdrożeniowym, podobnie jak we wdrożeniu systemu SAP ERP, była spółka 7milowy specjalizująca się w projektach SAP dla przedsiębiorstw średniej wielkości.

"Po zakończonym z sukcesem wdrożeniu systemu SAP SPRINT, przyszedł czas na optymalizację kolejnych obszarów naszej działalności. W przypadku branży mleczarskiej dane nt. wielkości marż czy kosztów wytworzenia pojedynczego produktu są newralgicznymi informacjami. Stąd decyzja o rozbudowie rozwiązań SAP o narzędzia analityczne. SAP Business Intelligence pozwoli nam podejmować decyzje w oparciu o aktualne i wysokiej jakości dane, uwzględniające zachodzące na rynku zmiany. Głównym celem projektu była optymalizacja zarządzania finansami oraz sprzedażą" – mówi Mariusz Trojakowski, Prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej ROTR.

Wdrożenie SAP BI rozpoczęło się w styczniu, a narzędzia zostały udostępnione użytkownikom w kwietniu br. W ramach przedsięwzięcia 7milowy uruchomił hurtownię danych SAP BW dla obszarów finansów, kontrolingu, sprzedaży i dystrybucji oraz ruchów materiałowych. Pracownicy ROTR korzystają ze środowiska raportowego SAP BusinessObjects Enterprise. Narzędzia SAP BI są hostowane i administrowane w Centrum Outsourcingowym BCC.

"Projekt wdrożeniowy w Spółdzielni Mleczarskiej ROTR udowadnia, że rozwiązania SAP Business Intelligence sprawdzają się nie tylko w największych firmach. Także dynamicznie rozwijające się średnie przedsiębiorstwa potrzebują skutecznych narzędzi do budowania przewagi konkurencyjnej. Cieszę się, że projektem w Spółdzielni Mleczarskiej ROTR potwierdziliśmy kompetencje 7milowego w zakresie rozwiązań SAP BI" – mówi Norbert Wierbiłowicz, Prezes Zarządu w 7milowy.

W ramach projektu przeprowadzone zostały również warsztaty z funkcjonalności poszczególnych narzędzi BI. Raporty i analizy w SAP są udostępniane użytkownikom za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Wdrożenie SAP BI jest kolejnym projektem realizowanym dla ROTR przez spółkę 7milowy. W 2008 roku konsultanci 7milowy uruchomili dla ROTR system SAP SPRINT, a w 2010 rozbudowali go o rozwiązanie gospodarki remontowej (SAP PM).

ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie to nowoczesny producent mleka i wyrobów mleczarskich sprzedawanych pod rodzimą nazwą Delik i Blanco. Artykuły, które są produkowane w ROTR to: mleko i śmietanki UHT, sery, mleko w proszku oraz galanteria: śmietana i jogurt naturalny, masło. Więcej informacji: www.rotr.pl


powrót do listy aktualności