Chemet SA zwiększa efektywność SPRINTEM
2005-03-01

Chemet SA zwiększa efektywność SPRINTEM

Zakłady Aparatury Chemicznej Chemet SA, największy producent zbiorników do gazu LPG w Europie Środkowo-Wschodniej, skorzysta systemu SAP, dzięki zastosowaniu rozwiązania SPRINT.

Producent aparatury chemicznej z Tarnowskich Gór rozpoczął wdrożenie systemu mySAP ERP, w oparciu o prekonfigurowane rozwiązanie SPRINT. Prace wdrożeniowe prowadzone są przez zespół konsultantów z BCC oraz firmy 7milowy, należącej do grupy BCC.

Wiktor Okopniarek, Prokurent Chemet SA, podkreśla: „W tym roku jest to dla nas przedsięwzięcie priorytetowe. Zdecydowaliśmy się na wdrożenie SAP w szerokim zakresie, ponieważ liczymy, że dzięki wykorzystaniu SAP osiągniemy wymierną poprawę efektywności w skali całej firmy, zwłaszcza w zakresie zaopatrzenia, sprzedaży oraz rozliczania kosztów płac. Wraz z systemem informatycznym otrzymujemy od 7milowego i BCC zestaw najlepszych praktyk w zarządzaniu w tych obszarach. Możliwość skorzystania z najlepszych praktyk (Best Practices) była jednym z istotnych czynników, które zadecydowały o wyborze pakietu SPRINT Przemysłowy”.

Podstawą rozpoczętego wdrożenia jest prekonfigurowany pakiet SPRINT, oferowany przez 7milowego i BCC w ramach inicjatywy mySAP All-in-One dla firm średniej wielkości. SPRINT zawiera funkcjonalności SAP z obszaru finansów (rachunkowość finansowa, środki trwałe, zarządzanie płynnością finansową), kontrolingu, gospodarki materiałowej, sprzedaży i dystrybucji oraz kadr i płac. Ponadto, w ramach wdrożenia zostaną uruchomione zaawansowane funkcje mySAP ERP, wspierające specyficzne dla Chemetu procesy planowania produkcji i zarządzania jakością.

Integralną częścią projektu jest realizowany przez konsultantów 7milowego i BCC - równolegle z pracami wdrożeniowymi - kompleksowy przegląd struktury organizacyjnej Chemetu. Rezultatem przeglądu będą rekomendacje zmian w modelu działania Chemetu, w obszarach w których prowadzone jest wdrożenie SAP. Wiktor Okopniarek podsumowuje: „Dzięki takiemu dwutorowemu podejściu – od strony informatycznej i biznesowej – wypracujemy efektywny model biznesowy firmy, który będzie solidną podstawą do dalszego rozwoju Chemetu”.

Chemet SA jest wiodącym w Europie Środkowo-Wschodniej producentem zbiorników i cystern dla sektorów: chemicznego, petrochemicznego, energetycznego oraz spożywczego. Firma wytwarza m.in. cysterny kolejowe, zbiorniki gazu LPG, zbiorniki przenośne na skroplone gazy, chłodnice powietrzne, wymienniki ciepła, urządzenia dla energetyki i ochrony środowiska oraz inną aparaturę chemiczną. Szczególnie mocną pozycję Chemet posiada w produkcji zbiorników ciśnieniowych dla stacji LPG (40% rynku w Polsce, największy producent w tej części Europy). Zlokalizowana w Tarnowskich Górach firma posiada dwa zakłady produkcyjne, zatrudniające w sumie 280 osób. Więcej informacji: www.chemet.com.pl


Foto: Chemet SA


powrót do listy aktualności