eSmoking World laureatem europejskiej nagrody SAP Quality Award 2014
2015-01-12

eSmoking World laureatem europejskiej nagrody SAP Quality Award 2014

Grupa Chic, lider europejskiego rynku e-papierosów i właściciel sieci eSmoking WORLD, została wyróżniona w piątej edycji międzynarodowego konkursu SAP Quality Awards dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Projekt wdrożeniowy SAP Business One zrealizowany przez spółkę 7milowy został nagrodzony w kategorii „Rapid Delivery - Najkrótszy czas wdrożenia”.

Grupa Chic jest właścicielem największej w Europie sieci sklepów i specjalistycznych punktów sprzedaży eSmoking World, w skład której wchodzi ponad 1.100 punktów sprzedaży detalicznej oraz międzynarodowe centrum obsługi e-commerce, które realizuje zamówienia on-line do ponad 24 krajów na całym świecie. W skład Grupy wchodzi również jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkcyjnych płynów nikotynowych do e-papierosów oraz własne laboratorium badawcze. Tylko w Polsce produkty eSmoking World dostępne są w ponad 27.000 punktach sprzedaży detalicznej, które zaopatrują ponad 1,5 mln użytkowników e-papierosów w całym kraju.

„Od pół roku korzystamy z zintegrowanego systemu zarządzania SAP. Dzięki temu jesteśmy w stanie natychmiastowo reagować na zmiany poziomów sprzedaży, kontrolować obieg produktów i stany magazynowe, planować nowe promocje sprzedaży. Dzięki SAP usprawniliśmy większość procesów biznesowych, czego efektem są m.in. oszczędności w obszarze kosztów działalności” - mówi Hubert Urban, członek zarządu Grupy Chic. Jego zdaniem, wyróżnienie SAP Quality Award jest zasługą całego zespołu wdrażającego system. „Słowa uznania należą się naszemu partnerowi, firmie 7milowy, która jest autorem wdrożenia i naszego sukcesu” – mówi Hubert Urban.  

Sieć eSmoking World została wyróżniona w kategorii „Rapid Delivery”, która obejmuje projekty o zasiegu mniej niż 500 użytkowników i trwających nie dłużej niż 1.000 osobodni. Międzynarodowe jury konkursu wybiera zwycięzców w oparciu o ściśle zdefiniowane kryteria, takie jak m.in. jakość wdrożenia, zastosowaną metodykę, kompleksowość wsparcia ze strony partnerów, innowacyjność wdrażanych rozwiązań oraz przejrzystość kanałów komunikacyjnych.

Według werdyktu jury, o wyróżnieniu Chic zadecydowały:

  • wyniki projektu: zakończona sukcesem integracja systemu ERP z POS i platformą e-commerce oraz budowa niestandardowych funkcjonalności pakowalni w systemie SAP Business One,
  • jakość wdrożenia: wykorzystanie analizy przedwdrożeniowej i metodologii ASAP, 
  • korzyści biznesowe: poprawa efektywności procesów, wzrost produktywności pracowników, usprawnienia w obszarze logistyki,
  • wyzwanie projektowe: dynamiczny wzrost firmy podczas wdrożenia.

Nagrodzony projekt zrealizowała firma 7milowy, lider wdrożeń SAP w sektorze MŚP w Polsce. Głównym celem przedsięwzięcia była optymalizacja procesów biznesowych ze szczególnym naciskiem na informatyzację sprzedaży detalicznej. Prace obejmowały przeprowadzenie analizy przedwdrożeniowej, implementację systemów ERP i POS w punktach handlowych, zintegrowanie obu systemów, dostarczenie licencji, szkolenia i wsparcie klienta po starcie. 

Głównym wyzwaniem dla autorów projektu był szybki rozwój eSmoking World. W czasie trwania procesu wdrożenia spółka dwukrotnie zwiększyła liczbę użytkowników systemu SAP oraz liczbę zlokalizowanych w całym kraju punktów sprzedaży, które musiały zostać objęte wdrożeniem systemu POS. 

 „Od samego początku projekt był wymagający. Nie mieliśmy do czynienia z klasycznym wdrożeniem systemu ERP, ale pełną informatyzacją biznesu przedsiębiorstwa. Dodatkowo, w odniesieniu do pierwotnych założeń skala projektu drastycznie się zwiększyła. W efekcie musieliśmy aktywnie reagować na zmiany, m.in. weryfikować zakresy i terminy poszczególnych etapów. SAP Quality Award dla projektu w Chic postrzegam jako wyraz uznania dla wiedzy konsultantów 7milowego i potwierdzenie naszych kompetencji  w obszarze zarządzania projektem” – komentuje Michał Lorenz, Kierownik Projektu w 7milowym odpowiadający za realizację wyróżnionego wdrożenia. 

SAP Quality Award 2014 to konkurs mający na celu wyróżnienie przedsiębiorstw, które wykazały się najlepszym podejściem do realizacji projektów wdrożeniowych. Mogli wziąć w nim udział wszyscy klienci SAP z Europy Środkowo-Wschodniej, których projekty zostały zrealizowane w 2013 i 2014 roku. W piątej edycji konkursu nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach: innowacje w dziedzinie chmury, mobilności i platformy HANA, a także najkrótszy czas wdrożenia i największe korzyści biznesowe. 

Wręczenie nagród laureatom piątej edycji konkursu odbędzie się 26 lutego 2015 r. w Pradze podczas oficjalnej ceremonii SAP Quality Awards 2014.


powrót do listy aktualności