Herlitz zrobił 7milowy krok!
2005-07-28

Herlitz zrobił 7milowy krok!

Herlitz, światowy lider w produkcji artykułów papierniczych i biurowych, firma o ponad 100 letniej tradycji, zdecydowała się na wybór systemu SAP dla swojego zakładu w Baranowie pod Poznaniem. Wdrożenie w oparciu o rozwiązanie SPRINT, certyfikowane rozwiązanie mySAP All-in-One dla firm średniej wielkości, realizuje 7milowy sp. z o.o.

"Wybraliśmy SAP, ponieważ ogromną wagę przywiązujemy do jakości naszych produktów" – mówi Andrzej Teinert, Członek Zarządu w firmie Herlitz. – "Mamy świadomość, że do utrzymania wysokiego poziomu jakości pracy, potrzebujemy wsparcia naprawdę dobrego narzędzia w postaci systemu informatycznego. Nasz wybór padł na SAP bo to system, sprawdzony, bezpieczny i najczęściej wybierany przez firmy wiodące na rynku".

Rozpoczęte w lipcu wdrożenie obejmie obszar finansów, kontrolingu, planowania produkcji, gospodarki materiałowej i magazynowej oraz sprzedaży i dystrybucji. Termin zakończenia prac planowany jest na marzec przyszłego roku. Dominik Zakrzewski, Kierownik Działu Informatyki komentuje: „Szybki czas wdrożenia tak bogatej funkcjonalności systemu, to zasługa rozwiązania SPRINT, oferowanego przez firmę 7milowy. SPRINT oparty jest na najlepszych praktykach biznesowych systemu SAP, co sprawia, że możliwa jest znaczna redukcja czasu i kosztów wdrożenia, w porównaniu z metodą klasyczną.”

Herlitz zatrudnia 240 osób, a asortyment sprzedaży firmy obejmuje ponad 6 tys. różnych artykułów biurowych, dostępnych w sklepach papierniczych i wielkopowierzchniowych sieciach detalicznych na terenie całego kraju. Celem biznesowym wdrożenia systemu jest przede wszystkim poprawa procesów planowania produkcji i zarządzania siecią dystrybucji.

Dominik Zakrzewski dodaje: „Wiedzieliśmy, że potrzebujemy rozwiązania stabilnego i docelowego, które będzie rozwijało się wraz z naszymi potrzebami. SAP daje taką gwarancję. Natomiast 7milowy przekonał nas, że nasz wspólny projekt zakończy się powodzeniem.”

Herlitz sp. z o.o. stanowi część międzynarodowej grupy, będącej liderem w produkcji artykułów papierniczych i biurowych. Posiada ponad 100 lat doświadczeń w branży papierniczej. W Polsce od 1992 roku działa zakład produkcyjny w Baranowie k/Poznania, zajmujący się produkcją i dystrybucją artykułów piśmienniczych, jak: zeszyty, bruliony, notatniki, segregatory, karty okolicznościowe etc. Asortyment firmy obejmuje ponad 6 tys. różnych produktów sprzedawanych przez rozbudowaną sieć dystrybucji na terenie całego kraju. Więcej informacji: www.herlitz.pl

Na zdjęciu: Andrzej Teinert, Prezes Zarządu, Herlitz sp. z o.o. Foto: W. Robakowski


powrót do listy aktualności