Inter Metal wystartował z SAP
2011-01-18

Inter Metal wystartował z SAP

Od 1 stycznia br. firma Inter Metal z Inowrocławia, wiodący producent i dostawca systemów bezpieczeństwa ruchu drogowego, pracuje na systemie SAP ERP. Projekt wdrożeniowy przeprowadziła spółka 7milowy z Grupy BCC.

„Z dumą mogą potwierdzić, że Inter Metal dołączył do firm korzystających z SAP. Start systemu oceniam jako udany, tym bardziej że zachowaliśmy wszystkie terminy założone w harmonogramie” - mówi Zdzisław Wiśniowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy w Inter Metal. „Jesteśmy również bardzo zadowoleni ze współpracy z naszym partnerem. Doświadczenie 7milowego w realizacji projektów SAP w firmach średniej wielkości pozwoliło uniknąć sytuacji kryzysowych oraz w konsekwencji, niezaplanowanych kosztów”.

Wdrożenie systemu w Inter Metal zostało przeprowadzone w planowanym czasie 6 miesięcy. 7milowy uruchomił funkcjonalności SAP SPRINT w zakresie finansów, kontrolingu, gospodarki materiałowej, sprzedaży i dystrybucji oraz planowania produkcji. Spółka korzysta z systemu w modelu outsourcingu. Od sierpnia 2010 r. hosting i administrację rozwiązania zapewnia Centrum Outsourcingowe Grupy BCC.

Przedsięwzięcie w Inter Metal to kolejny projekt wdrożenia SAP SPRINT – systemu SAP ERP dla dynamicznie rozwijających się firm średniej wielkości. SPRINT jako certyfikowane przez SAP Polska rozwiązanie jest obecny na rynku od 2000 roku. 7milowy wdrożył system w ponad 30 przedsiębiorstwach w Polsce.

Inter Metal jest częścią Outimex AG - grupy kapitałowej o międzynarodowym zasięgu, która specjalizuje się w systemach bezpieczeństwa ruchu drogowego. Głównym obszarem działalności firmy jest produkcja opatentowanych systemów stalowych barier ochronnych stosowanych na autostradach całej Europy. Do standardowych produktów należą innowacyjne systemy z rodziny Mega Rail, przyłącza do betonu, przejścia pomiędzy systemami oraz bariery przestawne zabezpieczające remontowane odcinki dróg i autostrad. Więcej informacji: www.intermetal.com.pl

Foto: Inter Metal Sp. z o.o.


powrót do listy aktualności