Minimax: kolejny klient korzysta ze SPRINT
2009-12-07

Minimax: kolejny klient korzysta ze SPRINT

Minimax Polska, wykonawca instalacji przeciwpożarowych, od października br. z powodzeniem pracuje na SPRINT – gotowym systemie SAP dla firm średniej wielkości. Rozwiązanie dostarczyła firma 7milowy.

Głównym celem wdrożenia SPRINT w Minimax było zwiększenie efektywności działania firmy i umocnienie jej pozycji na rynku. Wdrożenie SPRINT objęło funkcjonalności SAP w obszarze finansów (FI), kontrolingu (CO), gospodarki materiałowej (MM), sprzedaży i dystrybucji (SD) oraz kadr i płac (HR). Prace rozpoczęły się w marcu br.
 
"SPRINT zastąpił kilka różnych rozwiązań informatycznych funkcjonujących w Minimax, dzięki czemu znacznie podniosła się jakość informacji zarządczej. Teraz jesteśmy w stanie efektywniej zarządzać finansami, wykorzystując rzetelne, wieloprzekrojowe raporty i analizy oparte na danych z systemu. Spełniliśmy tym samym wymagania naszego niemieckiego udziałowca” – mówi Anna Kliczkowska, Dyrektor Finansowy i Kierownik Projektu wdrożenia SAP po stronie Minimax Polska. „Od strony organizacyjnej projekt został przeprowadzony wzorowo, w ścisłej zgodności z założonym harmonogramem, a pracownicy Minimax zostali profesjonalnie przygotowani do samodzielnej pracy w systemie. Start produktywny okazał się wspólnym sukcesem".

SPRINT wspiera również obsługę podstawowego obszaru działalności Minimax, zarządzania projektami. W ramach modułu kontrolingowego spółka kompleksowo nadzoruje budżety realizowanych projektów. Wszelkie odchylenia finansowe np. przekraczanie pozycji kosztowych są analizowane i weryfikowane w czasie rzeczywistym. System umożliwia również ewidencję świadczonych przez pracowników usług przy uwzględnieniu różnych stawek na danym stanowisku pracy, co przekłada się na szybkie i sprawne fakturowanie Klientów.

"Wdrożenie w Minimax Polska udowadnia, że SPRINT doskonale spełnia oczekiwania Klientów z różnych branż, w tym także w firmach typowo projektowych. To dobra wiadomość dla firm średniej wielkości z sektora budowlano-montażowego, poszukujących sposobów na zwiększenie efektywności swojej podstawowej działalności" - dodaje Norbert Wierbiłowicz, Dyrektor Konsultingu w 7milowy.

Minimax korzysta z rozwiązania SPRINT w modelu outsourcingu. 7milowy wspiera użytkowników w bieżącej eksploatacji systemu i świadczy usługi rozwojowe. Hosting i administrację rozwiązania zapewnia centrum outsourcingowe Grupy BCC. 

Na zdjęciu: Anna Kliczkowska, Dyrektor Finansowy w Minimax Polska,
Foto: 7milowy


powrót do listy aktualności