Mokate wybrało SPRINT - system SAP
2002-11-08

Mokate wybrało SPRINT - system SAP

Lider polskiego rynku kawy capuccino, Mokate SA, skorzysta z SPRINT - system SAP dla przedsiębiorstw średniej wielkości. Prace wdrożeniowe prowadzi BCC.

Rozwiązania SAP zostaną uruchomione w Mokate w następującym zakresie: rachunkowość finansowa, księgowość majątku trwałego, kontroling, zarządzanie płynnością finansową i budżetowanie, gospodarka materiałowa i zaopatrzenie, sprzedaż i dystrybucja. Oprócz wymienionych funkcjonalności, zawartych w SPRINT, wdrożenie SAP w Mokate obejmuje także obszar planowania produkcji. Rozpoczęcie użytkowania systemu planowane jest na lipiec 2003 roku.

Decyzja o wyborze SPRINT została poprzedzona projektem biznesowym - pogłębioną analizą procesów finansowych i logistycznych Mokate. Wynikiem tego projektu, prowadzonego również przez BCC, było szczegółowe zdefiniowanie zakresu przyszłego wdrożenia, wraz ze specyfikacją rekomendowanych zmian organizacyjnych.

W ocenie kierownictwa firmy, uruchomienie rozwiązań SAP umożliwi uzyskanie przewagi konkurencyjnej głównie dzięki dostępowi do wieloprzekrojowych raportów sprzedaży i rentowności, a także dzięki możliwościom sprawnego planowania sprzedaży, wielkości produkcji i kosztów, oraz optymalizacji zapasów materiałowych.

Marek Tarnowski, Prezes Zarządu Mokate, podkreśla: "Wybraliśmy BCC przede wszystkim ze względu na duże doświadczenie wdrożeniowe w branży spożywczej. Za wyborem BCC przemawiała też możliwość wykorzystania SPRINT, co oznacza dla nas krótszy czas i niższe koszty wdrożenia SAP".

Teresa Mokrysz, właściciel Mokate, stwierdziła: "Mokate jest rdzennie polskim przedsiębiorstwem, które w ciągu dziesięciu lat działalności wyrosło z małej rodzinnej firmy na lidera branży i na jedną z najbardziej znanych za granicą firm polskich. Jestem przekonana, że użytkowanie rozwiązań SAP pozwoli nam umocnić naszą pozycję na rynku i zapewni warunki do wzrostu firmy na długie lata - bez ograniczeń, jakie narzucały rozwiązania informatyczne, z których korzystaliśmy dotychczas".

Mokate jest największym w Polsce producentem kawy capuccino (ok. 70% udziału w rynku). Mokate jest też producentem kaw rozpuszczalnych "MOKATE CAFE INSTANT", kakao "Biały Miś", czekolad do picia, śmietanek w proszku "Carmen" oraz jedynej na polskim rynku kawy wspomagającej odchudzanie - "Mokatelli". Produkty Mokate eksportowane są do ponad 30 krajów świata.

SPRINT jest rozwiązaniem, umożliwiającym szybsze i tańsze uruchomienie systemu SAP w przedsiębiorstwach średniej wielkości. SPRINT jest jedynym rozwiązaniem prekonfigurowanym, certyfikowanym przez SAP Polska. Dotychczas SPRINT został uruchomiony w firmie Elite Cafe, oraz w dwunastu spółkach, prowadzących działalność wydawniczą i drukarską, należących do międzynarodowej grupy medialnej. Obecnie trwa również wdrożenie SPRINT w pięciu jednostkach Polskich Wydawnictw Profesjonalnych (PWP).


powrót do listy aktualności