SAP Business One wspiera produkcję biżuterii Spark
2016-02-11

SAP Business One wspiera produkcję biżuterii Spark

Firma jubilerska Corundum z Wrocławia, producent biżuterii z kryształów Swarovskiego, wystartowała w styczniu tego roku z nowym systemem ERP – SAP Business One. Wdrożenie przeprowadziła firma 7milowy.

Właściciele firmy zdecydowali się na SAP Business One – rozwiązanie światowej klasy producenta systemów ERP przygotowane specjalnie dla firm małych i średnich. Wdrożenie powierzono 7milowemu, dostawcy wyspecjalizowanemu w obsłudze rynku MŚP. Rozpoczęcie prac poprzedziła analiza przedwdrożeniowa, a samo wdrożenie trwało niecałe 60 dni projektowych. Z początkiem stycznia 2016 r. z SAP Business One pracę rozpoczęło 25 użytkowników.

„Jesteśmy przekonani, że inwestycja w nowoczesną infrastrukturę IT jest konieczna, jeśli firma chce się rozwijać i umacniać przewagę konkurencyjną na polskim rynku. SAP jest najwyższym światowym standardem ERP, a jednocześnie dzięki rozwiązaniom SAP Business One jest dostępny dla firm małych i średnich” – mówi Piotr Błoński, Prezes firmy Corundum.

SAP Business One zintegrował kluczowe obszary działalności firmy: finanse i księgowość, produkcję, sprzedaż, zakupy, magazyny, banki oraz reklamacje. Pracownicy mogą tworzyć zlecenia produkcyjne, ponieważ w systemie zamodelowane są tzw. drzewa produktowe wszystkich wyrobów gotowych. Dzięki wiedzy o tym, ile danego surowca (srebra, metalu, kamieni szlachetnych) potrzeba do wytworzeniu danego elementu biżuterii oraz ile takich elementów jest wytwarzanych, można zarządzać zakupami tych surowców i trafnie przewidywać zapotrzebowanie.

Sprzedaż detaliczna została zintegrowana z centralnym systemem za pomocą Positano, autorskiej aplikacji 7milowego do obsługi punktów kasowych. To rozwiązanie POS (point of sale) umożliwia szybką ewidencję sprzedaży detalicznej wraz z kontrolą stanów magazynowych.

 „SAP daje możliwość zintegrowania i odwzorowania wszystkich procesów biznesowych, specyficznych dla naszej firmy, bez względu na branżę i profil działalności. Jednocześnie wejście w środowisko SAP jest dla nas perspektywiczne – gwarantuje, że bez względu na nasze plany rozwoju system zawsze będzie adekwatny do skali działalności firmy” - uzasadnia wybór technologii SAP Maja Korpalska, Sales Manager i kierownik projektu w Corundum

Corundum to rodzinna firma jubilerska, która działa na rynku B2B zaopatrując sklepy z biżuterią. Jest dystrybutorem kryształów firmy Swarovski, szlifowanych kamieni szlachetnych i syntetycznych, opakowań jubilerskich, elementów ekspozycji sklepowych, narzędzi oraz chemikaliów złotniczych. W oparciu o kryształy Swarovski® Corundum stworzyło też własną biżuterię, którą sprzedaje pod marką Spark także klientom indywidualnym w sklepie firmowym we Wrocławiu. Więcej na www.spark-shop.com


powrót do listy aktualności