SAP w branży tworzyw sztucznych
2008-04-25

SAP w branży tworzyw sztucznych

Kolejna firma działająca na rynku tworzyw sztucznych podjęła decyzję o wdrożeniu systemu klasy ERP. W marcu implementację rozpoczęła firma Tuplex - lider w dystrybucji tworzyw sztucznych w Polsce. Firmą odpowiedzialną za dostawę i wdrożenie systemu jest 7milowy. Wdrażanym system jest SAP.

„Tuplex posiada oddziały zlokalizowane w 14 miastach w Polsce oraz za granicą m.in.
w Rosji, Czechach i Słowacji. Dynamiczny rozwój terytorialny i organizacyjny rodzi potrzebę zaawansowanego wsparcia ze strony systemów IT. O wyborze systemu SAP zadecydowało przede wszystkim jego międzynarodowe doświadczenie i liczba ponad 46 000 firm, która już korzysta z jego możliwości. Liczby tej wielkości są dla nas konkretną informacją – korzystam z doświadczenia tysięcy przedsiębiorców” – komentuje Jacek Pietruszka, Dyrektor IT oraz Kierownik Projektu wdrożenia SAP w firmie Tuplex.

Start produktywny systemu w firmie Tuplex przewidziano na początek roku 2009. Wdrożenie SAP obejmie kluczowe obszary działalności firmy: rachunkowość finansową i zarządzanie majątkiem trwałym, kontroling, środki trwałe i magazyn wraz z zakupami oraz zarządzanie sprzedażą. W czasie pierwszej fazy wdrożony zostanie również moduł WM (magazyn wysokiego składowania) oraz BW (hurtownia danych). W dalszej kolejności planowany jest projekt przeniesienia systemu SAP do jednostek zagranicznych na Słowacji, Czechach, Węgrzech i Rumunii.

„Wszystkie nasze spotkania i rozmowy przed podpisaniem umowy z przedstawicielami firmy Tuplex, mające na celu doprecyzowanie i urealnienie zakresu projektu, jednoznacznie pokazały bardzo wysoki poziom merytoryczny kadry menadżerskiej w tej spółce. W zderzeniu z doświadczeniem konsultantów 7milowego daje to gwarancję wypracowania i późniejszej realizacji optymalnej koncepcji systemu” - powiedział Adam Kozłowski, Kierownik Projektu wdrożenia SAP z ramienia 7milowego.

Jednym z podstawowych celów biznesowych projektu w firmie Tuplex jest wdrożenie rachunkowości zarządczej i systemu jego raportowania. Dostarczanie osobom zarządzającym w Tuplex szybkich informacji dotyczących konkretnych segmentów przedsiębiorstwa w czasie rzeczywistym ma szczególne znaczenie przy ustalaniu planów dla przedsiębiorstwa lub ich modyfikacji. Dzięki danym uzyskanym z systemu management jest w pełni poinformowany o sytuacji przedsiębiorstwa i może podejmować taktyczne decyzje w oparciu o aktualne informacje.

„Planując dalszy rozwój nie możemy zapominać o zwiększeniu efektywności informacji finansowo-controlingowych w ramach przedsiębiorstwa. Równocześnie z uwagi na nasze liczne magazyny mamy duże oczekiwania wobec modułów logistycznych jako narzędzia do aktywnego wspomagania zarządzania gospodarką magazynową i zakupami w Tuplex. Nie ukrywam, że przed 7milowym duże wyzwanie. Jednak biorąc pod uwagę doświadczenie firmy, a także bardzo duże zaangażowanie po stronie Tuplex, jestem spokojny o efekt końcowy” – dodaje Jacek Pietruszka.

Foto: 7milowy


powrót do listy aktualności