Stelweld Liderem Informatyki wg magazynu Computerworld
2008-09-26

Stelweld Liderem Informatyki wg magazynu Computerworld

Stelweld, firma specjalizująca się w produkcji podzespołów spawanych dla przemysłu motoryzacyjnego, została laureatem XII edycji konkursu Lider Informatyki 2008. W istniejącej od dwóch lat kategorii „Małe i Średnie Przedsiębiorstwo”, drugi raz z rzędu zwyciężyła firma, której 7milowy z Grupy BCC dostarczył system SAP klasy ERP.

Oficjalne ogłoszenie zwycięzców konkursu zorganizowanego przez magazyn Computerworld odbyło się 25 września br. podczas uroczystej Gali w Teatrze Narodowym w Warszawie. Nagrodzono firmy i instytucje publiczne spoza branży teleinformatycznej, które przodują w zastosowaniach innowacyjnych rozwiązań IT.

"Jesteśmy zaszczyceni znalezieniem się w tak elitarnym gronie. Lider Informatyki to dla nas ogromne wyróżnienie, gdyż jeszcze do niedawna nie dysponowaliśmy żadnym zaawansowanym system informatycznym. Uważam, że Stelweld może być wzorem do naśladowania dla innych przedsiębiorstw. Wykorzystujemy synergię działania biznesu i IT, by utrzymać dynamiczny rozwój i pozycję lidera na polskim rynku" – mówi Bogusław Stelczyk, właściciel i Prezes Zarządu Stelweld.

W tym roku po raz drugi przyznano wyróżnienia w kategorii Małe i Średnie Przedsiębiorstwo. Głównym argumentem jury przemawiającym za nagrodzeniem Stelweldu było wdrożenie systemu ERP najwyższej klasy. Odpowiedzialnym za implementację systemu była firma 7milowy. Specjalizująca się we wdrożeniach w firmach średniej wielkości spółka wdrożyła system SAP również w Scanclimber, który jest zeszłorocznym laureatem konkursu Lider Informatyki 2007.

"Jesteśmy dumni, że drugi rok z rzędu klient 7milowego zdobył tytuł Lidera Informatyki. To dla nas i naszych Klientów jasny sygnał, że wdrożenie systemu klasy ERP jest nie tylko projektem informatycznym, ale przede wszystkim inwestycją, która przynosi korzyści biznesowe. Nominacja Stelweldu w konkursie Lider Informatyki to najcenniejsza nagroda jaką mogliśmy otrzymać po zakończeniu prac wdrożeniowych" – mówi Radomir Rodziewicz, Prezes Zarządu w firmie 7milowy.

Stelweld pracuje na systemie SAP od września 2007 roku w obszarze FI, CO, HR, SD oraz PP. Dzięki wdrożeniu systemu udało się dostosować firmę do wymagań międzynarodowych partnerów firmy m.in. Volvo i Scanii. W trakcie wdrożenia systemu zasadniczo zreorganizowano procesy biznesowe w przedsiębiorstwie, dzięki czemu wyeliminowano powtarzalne czynności, rozproszenie odpowiedzialności załogi oraz sprzedaż produktów poniżej kosztów wytworzenia. Najbliższe plany firmy to rozszerzenie systemu o moduł magazynu wysokiego składowania.

"Wdrożenie systemu to dla nas ogromny skok technologiczny. Dzięki systemowi przestaliśmy się obawiać, że nasza organizacja może nie wytrzymać tak dynamicznego wzrostu. Mogliśmy spokojnie zwiększyć produkcję i liczbę obsługiwanych zamówień bez obawy, że nie wywiążemy się z naszych zobowiązań wobec Klientów" – dodaje Mariusz Gulka, Manager ds. Planowania Produkcji i Kierownik Projektu wdrożenia SAP w Stelweld.

Nominację do ostatniego etapu w konkursie uzyskało 15 firm i instytucji z ponad 70 zgłoszonych organizacji. Finalistów i laureatów konkursu wybrało jury złożone z niezależnych ekspertów m.in. z firmy Ernst & Young, Deloitte, Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Kandydatury zgłoszonych firm były oceniane pod kątem organizacji działu IT, innowacyjności projektów, spójności strategii IT z biznesem oraz wartości biznesowej uzyskanej dzięki zastosowaniu technologii. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się również DB Schenker, KDPW, Grupa Lotos, Apreo Logistics oraz Szkoła Główna Handlowa.

Zapraszamy do obejrzenia wideoreportażu z Gali Informatyki 2008: http://tv.idg.pl/video/1_Biznes/168584-Lider.Informatyki.2008.html

Na zdjęciu: (od prawej) Mariusz Gulka, Manager ds. Planowania Produkcji i Kierownik Projektu wdrożenia SAP oraz Bogusław Stelczyk, właściciel i Prezes Zarządu Stelweld.
Foto: 7milowy


powrót do listy aktualności