e-Deklaracje w SAP HR - oszczędności w przygotowaniu PIT

Pakiet e-Deklaracje w SAP HR to rozszerzenie standardu SAP, pozwalające na wysyłanie formularzy podatkowych PIT-11, PIT-8C i PIT-40 drogą elektroniczną.

Tradycyjny sposób wysyłania deklaracji podatkowych polega na wysyłaniu ich w postaci papierowej do wielu urzędów skarbowych. Dzięki nowemu produktowi BCC, płatnik może wysłać elektroniczne zeznania z systemu SAP HR bezpośrednio do systemu informatycznego Ministerstwa Finansów.

Firma oszczędza w ten sposób czas pracowników działu finansowego i nie ponosi kosztów korespondencji z urzędami skarbowymi. Dzięki automatyzacji procesu przygotowania deklaracji PIT, e-Deklaracje w SAP HR eliminują też ryzyko popełnienia błędów podczas kopertowania, adresowania i wysyłania dokumentów.

Pakiet e-Deklaracje w SAP HR składa się z dwóch części. Pierwszy moduł instalowany jest w systemie SAP. Jego zadaniem jest przygotowanie deklaracji PIT w postaci XML akceptowanej przez usługę internetową Ministerstwa Finansów. Drugi moduł to aplikacja uruchamiana na komputerze użytkownika. Jej zadaniem jest wysyłanie deklaracji przez Internet na stronę internetową Ministerstwa Finansów.

e-Deklaracje w SAP HR przeznaczone są dla każdej firmy, która posiada system SAP HR i chce usprawnić proces corocznego przygotowywania dokumentów PIT. Rozwiązanie jest gotowe do użytku – po wgraniu transportów użytkownicy mogą w nim rozpoczynać pracę.

Zainteresowanych rozwiązaniem, prosimy o kontakt.


powrót do listy innych rowiązań