POSITANO - rozwiązanie POS dla SAP

POSITANO to autorskie rozwiązanie POS (point of sale) przygotowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. 7milowy korzystając z doświadczeń w branży MSP, zbudował program POS skrojony pod potrzeby dynamicznie rozwijający się firm produkcyjno-detalicznych.

Jednym z wyzwań w branży detalicznej jest zapewnienie odpowiedniej obsługi klienta w punktach sprzedaży. Klienci oczekują wysokich standardów obsługi bez względu na miejsce – czy robią zakupy w ogólnopolskim sklepie RTV czy wyspie handlowej lokalnej piekarni. Aby szybko i sprawnie obsługiwać klienta w punkcie sprzedaży nie wystarczy już kartka, długopis i kalkulator. Dziś pracę kasjera wspiera szereg rozwiązań IT. Do tego standardu muszą dostosować się również małe i średnie przedsiębiorstwa.

POSITANO to sprawdzone rozwiązanie POS - działa w ponad 250 punktach handlowych w Polsce. 7milowy zajmuje się wdrażaniem rozwiązania oraz jego integracją z systemami ERP.

Głównym celem rozwiązania jest usprawnienie działalności punktów handlowych. System umożliwia szybką ewidencję sprzedaży wraz z kontrolą stanów magazynowych. Sprzedaż jest dokumentowana wydrukami z drukarek fiskalnych, program ewidencjonuje podstawowe operacje kasowe. Co ważne, rozwiązanie posiada przyjazny interfejs i jest intuicyjny w obsłudze – nie wymaga skomplikowanego szkolenia pracowników.

Rozwiązanie zostało tak przygotowane, aby integracja z systemami SAP - SAP ERP i SAP Business One – przebiegła szybko i sprawnie. Integracja z systemem ERP to dla firmy szereg korzyści – aktualizacja cenników, pobranie informacji o aktualnych promocjach oraz automatyczne przekazywanie danych nt. sprzedaży do centralnego systemu firmy. Dzięki POSITANO można na bieżąco raportować i weryfikować wyniki sprzedaży swoich punktów handlowych.

Przykładowe funkcjonalności programu:

 • Ewidencja paragonów
  - identyfikacja towarów na kilka sposobów: kodem kreskowym z użyciem czytnika, w oknie szybkiego wyszukiwania (po kodzie lub nazwie), z listy wszystkich towarów dostępnych do sprzedaży;
  - przyjmowanie płatności gotówką i/lub kartą;
  - wydruk paragonów na drukarkach fiskalnych;
  - możliwość udzielania rabatów procentowych dla wybranych pozycji lub całości paragonu;
  - anulowanie wybranych pozycji i całości paragonu;
  - zestawienie paragonów z możliwością filtrowania, podglądu wybranych dokumentów oraz podsumowania sprzedaży;
 • Rejestracja zwrotów do paragonu
 • Kontrola stanów magazynowych na punkcie sprzedaży
 • Ewidencja dokumentów kasowych
  - rejestracja dokumentów KP i KW;
  - podgląd stanu kasy;
  - zestawienie dokumentów kasowych z możliwością filtrowania, podglądu wybranych dokumentów, podsumowania przychodów i rozchodów z uwzględnieniem form płatności;
 • Kontrola uprawnień
  - definiowanie użytkowników;
  - dontrola dostępu do wybranych funkcji programu;
  - definiowanie schematów przeszukiwania danych ułatwiających odnalezienie żądanej informacji;
 • Komunikacja z systemem centralnym

Wyślij zapytanie, aby dowiedzieć się więcej o POSITANO.


powrót do listy innych rowiązań