Wirtualne rachunki bankowe – automatyczna obsługa wpłat kontrahentów

Rozwiązanie „Wirtualne rachunki bankowe” to przygotowane przez spółkę 7milowy rozszerzenie standardu SAP w module FI oraz SD. Produkt jest wykorzystywany w rozliczeniach handlowych z kontrahentami – umożliwia automatyczną identyfikację wpłat odbiorców na rachunek bankowy.

Przy bardzo dużej ilości odbiorców codzienna obsługa wyciągów bankowych jest bardzo czasochłonna i związana z dużym ryzykiem pomyłek. Podczas księgowania wpłat trzeba odszukać w systemie właściwego klienta, a następnie należy wskazać konkretnie jakich faktur dotyczy odnotowywana płatność. Poprawnie odszukanie wymienionych informacji w systemie często absorbuje pracę co najmniej jednej osoby w księgowości.

Rozwiązanie przygotowane przez 7milowy ułatwia identyfikację wpłat od kontrahentów. Na etapie wystawiania faktury sprzedażowej rozwiązanie generuje tzw. wirtualny numer rachunku bankowego – indywidualny dla każdego klienta. Następnie płatnik wpłaca należne nam pieniądze dokładnie na ten wskazany na fakturze rachunek bankowy.

Rozwiązanie jest w pełni automatyczne – wpłaty na konto są kojarzone z odbiorcą w systemie SAP i właściwą fakturą. W przypadku gdy system nie znajdzie automatycznie właściwej faktury, wówczas poprosi o uzupełnienie tych informacji. Mechanizm rozwiązania i związana z nim automatyzacja przy rejestracji wpłat od odbiorców pozwala na sprawną, efektywną i pozbawioną błędów obsługę procesu w systemie i odciążenie działu księgowego w codziennej pracy.

„Wirtualne rachunki bankowe” to przede wszystkim rozwiązanie dla firm mających wielu stałych kontrahentów i wystawiających dużo faktur. Aby wdrożyć rozwiązanie konieczne jest posiadanie modułu SAP FI, SAP SD oraz możliwość uruchomienia usługi rachunków wirtualnych w systemie bankowości elektronicznej.

Rozwiązanie nie wymaga kosztownego wdrożenia. Zachęcamy do kontaktu, przedstawimy Państwu szczegóły.


powrót do listy innych rowiązań