System SAP ERP

System SAP to największy i najdłużej obecny na rynku zintegrowany system informatyczny przeznaczony do efektywnego wsparcia zarządzania przedsiębiorstwem (system ERP - Enterprise Resource Planning).

SAP jest najczęściej wybieranym systemem informatycznym przez firmy na świecie, jak również w Polsce. Korzysta z niego ponad 12 milionów użytkowników, a liczba średnich firm pracujących w systemie przekroczyła 100.000. W Polsce już ponad 1800 firm pracuje na SAP, a według najnowszego raportu IDC (2010 r.) SAP ma największy udział w polskim rynku oprogramowania biznesowego – 39,9%.

Z uwagi na bogactwo funkcjonalności system SAP ERP rośnie z firmą i nigdy nie stanie się barierą w jej rozwoju. Wśród klientów SAP znajdują się firmy zatrudniające zarówno kilkanaście, jak i kilkadziesiąt tysięcy osób. Ten najbardziej modułowy z dostępnych systemów ERP użytkują firmy ze wszystkich branż, o zróżnicowanych modelach biznesu. Oznacza to, że zwiększenie skali działalności firmy lub zmiana profilu jej działalności, nie będą oznaczały konieczności ponoszenia kosztów inwestycji w kolejny system informatyczny.

Wybór systemu SAP oznacza wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego w firmie, ale także możliwość wykorzystania rozwiązań informatycznych optymalizujących komunikację i współpracę z otoczeniem jak SAP CRM (zarządzanie relacjami z klientami), SAP SCM (zarządzanie łańcuchem dostaw), czy SAP SRM (zarządzanie relacjami z dostawcami).

7milowy w ofercie posiada dwa systemy ERP firmy SAP: