ADM Czernin SA

SPRINT - wymierne korzyści wdrożenia


ADM Czernin SA (dawniej Elstar Oils SA) jest liczącym się na polskim rynku producentem olejów jadalnych i tłuszczów roślinnych. Spółka zajmuje się przetwórstwem rzepaku i produkcją oleju rzepakowego oraz tłuszczów. Produkcja rafinowanych olejów jadalnych i tłuszczów dla przemysłu obejmuje m.in. tłuszcze specjalistyczne: cukiernicze, do nadzień i kremów, do polew cukierniczych, do margaryn; do produkcji koncentratów spożywczych, dla przemysłu mleczarskiego, do smażenia; oleje rafinowane: rzepakowy, sojowy, słonecznikowy.
Więcej informacji na: www.adm.com

Branża Spożywcza
Profil działalności Produkcja
Lokalizacja Elbląg
Czas wdrożenia 5 miesięcy

Zakres współpracy

  • Wdrożenie SAP SPRINT ERP
  • Szkolenia SAP
  • Dostawa licencji SAP

Zakres wdrożenia

  • Rachunkowość finansowa (SAP FI)
  • Księgowość majątku trwałego (FI-AA)
  • Kontroling (SAP CO)
  • Sprzedaż i dystrybucja (SAP SD)
  • Gospodarka materiałowa i zaopatrzenie (SAP MM)
  • Planowanie produkcji (SAP PP)

Elstar Oils jest wysoko cenioną przez inwestorów spółką giełdową, której działalnością operacyjną jest produkcja rafinowanych olejów i tłuszczów dla przemysłu spożywczego. Aby utrzymać wysoką pozycję rynkową zarząd spółki zadecydował o wdrożeniu w firmie systemu wspomagającego zarządzanie. Na dostawcę usług wdrożeniowych wybrano firmę 7milowy, a decyzja o implementacji systemu SAP wdrażanego z zastosowaniem SPRINT była głęboko przemyślana.

Aleksander Rysiewicz Dyrektor ds. Administracji i Finansów, Elstar Oils S.A

Jako spółka giełdowa odpowiadamy za trafność podjętych decyzji wobec naszych akcjonariuszy. Nie stać nas na pomyłki przy wyborze systemu ERP. Dzięki zaawansowanym narzędziom kontrolingowym zamierzamy skuteczniej oceniać rentowność i zarządzać portfelem naszych produktów. Mamy również w planach usprawnienia w obszarze sprzedaży i dystrybucji, a system SPRINT umożliwi nam zarządzanie wzrostem sprzedaży.

System wdrożony w firmie Elstar Oils to rozwiązanie zawierające sprawdzone wzorce biznesowe pochodzące z praktyki wdrożeń systemu SAP oraz właściwe tylko dla sektora spożywczego rozwiązania branżowe. System wdrażany metodyką SPRINT jest rozwiązaniem optymalnym dla średnich przedsiębiorstw, dla których duże znaczenie mają czas i koszt przedsięwzięcia, a także możliwość korzystania z doświadczeń wielkich firm działających w tej samej branży.
 


powrót do listy klientów