Tuplex

Branża dystrybucyjna wybrała SAP


Tuplex jest liderem w dystrybucji tworzyw sztucznych w Polsce. Na rynku działa od 1990 roku. Funkcjonuje w oparciu o sieć magazynów zlokalizowanych w 14 polskich miastach. Firma posiada również zagraniczne oddziały w Rosji (obecnie 4 oddziały), w Czechach (2 oddziały), na Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii. Produkty oferowane przez Tuplex są adresowane do różnych branż: reklamowej, budowlanej, przemysłowej.
Więcej informacji na: www.tuplex.pl

Branża Tworzywa sztuczne / Dystrybucja
Profil działalności Handel
Lokalizacja Warszawa
Czas wdrożenia 10 miesięcy

Zakres współpracy

  • Wdrożenie SAP SPRINT ERP
  • Szkolenia SAP
  • Dostawa licencji SAP

Zakres wdrożenia

  • Rachunkowość finansowa (SAP FI)
  • Księgowość majątku trwałego (FI-AA)
  • Kontroling (SAP CO)
  • Sprzedaż i dystrybucja (SAP SD)
  • Gospodarka materiałowa i zaopatrzenie (SAP MM)
  • Gospodarka magazynowa (SAP WM)
  • Hurtownie danych (SAP BW)

Tuplex jest liderem w dystrybucji tworzyw sztucznych w Polsce. Firma w swojej działalności stawia przede wszystkim na jakość produktu, szerokość asortymentu, specjalizację personelu i jakość serwisu. Aby realizować te wytyczne i jednocześnie utrzymać dynamikę wzrostu zdecydowano o wdrożeniu systemu SAP.

Jacek Pietruszka Dyrektor IT, Tuplex

Tuplex posiada oddziały zlokalizowane w 14 miastach w Polsce oraz za granicą m.in. w Rosji, Czechach i Słowacji. Dynamiczny rozwój terytorialny i organizacyjny rodzi potrzebę zaawansowanego wsparcia ze strony systemów IT. O wyborze systemu SAP zadecydowało przede wszystkim jego międzynarodowe doświadczenie i liczba ponad 46 000 firm, która już korzysta z jego możliwości. Liczby tej wielkości są dla nas konkretną informacją – korzystam z doświadczenia tysięcy przedsiębiorców. Planując dalszy rozwój nie możemy zapominać o zwiększeniu efektywności informacji finansowo-controlingowych w ramach przedsiębiorstwa. Równocześnie z uwagi na nasze liczne magazyny mamy duże oczekiwania wobec modułów logistycznych jako narzędzia do aktywnego wspomagania zarządzania gospodarką magazynową i zakupami w Tuplex. Nie ukrywam, że przed 7milowym duże wyzwanie. Jednak biorąc pod uwagę doświadczenie firmy, a także bardzo duże zaangażowanie po stronie Tuplex, jestem spokojny o efekt końcowy.

Jednym z podstawowych celów biznesowych projektu w firmie Tuplex było wdrożenie rachunkowości zarządczej i systemu jego raportowania. Dostarczanie osobom zarządzającym w Tuplex szybkich informacji dotyczących konkretnych segmentów przedsiębiorstwa w czasie rzeczywistym ma szczególne znaczenie przy ustalaniu planów dla przedsiębiorstwa lub ich modyfikacji. Dzięki danym uzyskanym z systemu management jest w pełni poinformowany o sytuacji przedsiębiorstwa i może podejmować taktyczne decyzje w oparciu o aktualne informacje.
 


powrót do listy klientów