Certyfikacja SAP SPRINT ERP

SPRINT ERP oferowany przez 7milowy jest pierwszym i jedynym w Polsce certyfikowanym rozwiązaniem SAP Business All-in-One dla firm z sektora MŚP.

W 2011 r., w 7milowym odbył się audyt rozwiązania SPRINT ERP prowadzony przez specjalistów technicznych i ekspertów biznesowych z SAP AG. Istotą audytu był przegląd architektury samego rozwiązania pod kątem spójności z SAP ERP 6.0. Specjaliści biznesowi SAP zweryfikowali zakres oraz kompleksowość procesów i ich zgodności z wytycznymi SAP w odniesieniu do sektora MSP.

W historii rozwiązania SPRINT to druga certyfikacja. Pierwsza miała miejsce wkrótce po jego opracowaniu i pierwszym wdrożeniu, w 2001 r. Po przeprowadzeniu szczegółowego audytu przedstawiciele SAP Polska oficjalnie potwierdzili kompletność narzędzia zarówno pod względem systemowym, jak i metodycznym. Było to pierwsze i jak dotąd jedyne takie rozwiązanie SAP certyfikowane w Polsce. Od tego czasu SPRINT uległ dużym modyfikacjom pod względem technologii. Był sukcesywnie dostosowywany do kolejnych wersji systemu SAP, w tym także ECC 6.0, i udoskonalany.

Zakres certyfikacji

Podczas certyfikacji audytorzy SAP AG dokładnie zweryfikowano podręczniki, opisy procesów biznesowych, scenariusze dla użytkowników, a nawet materiały marketingowe i sprzedażowe. Celem tak dokładnego przeglądu dokumentacji było sprawdzenie, czy na każdym etapie współpracy z partnerem klient dysponuje dokładną informacją, podaną w zrozumiałej dla niego formie.

Firmy z sektora MSP, wybierając system ERP, dużą wagę przywiązują także do tego, jak będzie przebiegał projekt, ile czasu będzie trzeba na to poświęcić i jakie zasoby zaangażować. Z tego też powodu rozwiązanie SPRINT zostało dokładnie prześwietlone pod kątem metodyki wdrożeniowej, a szczególnie tych praktyk, które zmierzają do szybkiego uruchomienia systemu i minimalizacji nakładu pracy klienta. Takie podejście wdrożeniowe wymaga od konsultantów firmy konsultingowej bardzo wysokich kompetencji zarówno w systemie, jak i znajomości branży klienta. W większym stopniu niż przy tradycyjnych projektach wdrożeniowych są oni architektami rozwiązania także od strony biznesowej.

Ocena poziomu kompetencji konsultantów wdrożeniowych oraz serwisowych także była przedmiotem weryfikacji ekspertów z SAP. U podstaw audytu leżało także obniżenie kosztów wdrożenia i eksploatacji SAP. Dlatego jednym z aspektów certyfikacji była weryfikacja podejścia partnera do szacowania kosztów wdrożenia i zakupu rozwiązania. Warto podkreślić, że wszystkie projekty SPRINT mają charakter fix-scope i fix-price, co oznacza, że zakres wdrażanego systemu i całkowity koszt projektu jest znany klientowi przy podpisywaniu umowy.

Rozwiązanie SAP SPRINT ERP oferowane przez 7milowy zostało pozytywnie ocenione przez audytorów SAP AG.

Certyfikacja potwierdza, że SPRINT ERP to kompleksowy system SAP Business All-in-One, który został dostosowany do oczekiwań i mozliwości finansowych dynamicznie rozwijających się polskich firm